Skip to content

3212 Cliffside DrVineland, NJ 08361

Built 2004

Last Sale Price
$195,365
Last Sale Date
Sep 24, 2004

Property Information

Block7201
Lot87
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2S-F-2AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,922
Acreage0.6

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,500
27%
Improvement Value:$136,500
73%
Total Assessment$187,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,954+0.7%
2024$5,915+5.0%
2023$5,634+2.9%
2022$5,473+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$195,365
DeedBook 2774, Page 342

Property Built

Built

Year Built: 2004