Skip to content

2706 Cornucopia AveVineland, NJ 08361

Built 1990

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 25, 1998

Property Information

Block7302
Lot13
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page73

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage3,055
Acreage4.67

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$53,300
21%
Improvement Value:$201,900
79%
Total Assessment$255,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,126+0.7%
2024$8,072+5.0%
2023$7,689+2.9%
2022$7,470+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1990