Skip to content

3184 Union RdVineland, NJ 08361

Built 1953

Last Sale Date
Jan 25, 2054

Property Information

Block7409
Lot10
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page74

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,200
Acreage10

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$72,500
49%
Improvement Value:$75,400
51%
Total Assessment$147,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,709+0.7%
2024$4,678+5.0%
2023$4,456+2.9%
2022$4,329+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$159,000
Sq Ft1,200DeedBook 4183, Page 2101Recorded8/2/2019

Property Built

Built

Year Built: 1953