Skip to content

2161 Pennsylvania AveMillville, NJ 08332

Built 1976

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 24, 2006

Property Information

Block7703
Lot13
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page77

Building Details

Building Class16
Description2S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,680
Acreage1.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$41,400
23%
Improvement Value:$137,300
77%
Total Assessment$178,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,690+0.7%
2024$5,652+5.0%
2023$5,384+2.9%
2022$5,231+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1976