Skip to content

2788 Mays Landing RdMillville, NJ 08332

Vacant Land

Last Sale Price
$19,000
Last Sale Date
Apr 20, 1998

Property Information

Block7704
Lot16
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page77

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage5.73

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$61,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$61,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,968+0.7%
2024$1,955+5.0%
2023$1,862+2.9%
2022$1,809+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$19,000
DeedBook 2295, Page 97