Skip to content

Carol Dr(Block 803 Lot 4)Vineland, NJ 08360

Public Property

Last Sale Price
$3,750
Last Sale Date
Jul 1, 2047

Property Information

Block803
Lot4
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page8

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.63

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$164,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$164,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2008$4,809+8.2%
2007$4,443+13.2%
2006$3,926+2.0%
2005$3,847+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$3,750
DeedBook 653, Page 273

Property Sale

Sale
$127,000
DeedBook 2087, Page 37