Skip to content

3327 N East BlvdVineland, NJ 08360

Built 1962

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 26, 2005

Property Information

Block901
Lot18
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page9

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,708
Acreage0.48

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,100
26%
Improvement Value:$105,500
74%
Total Assessment$142,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,540+0.7%
2024$4,510+5.0%
2023$4,297+2.9%
2022$4,174+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1962