Skip to content

3358 Grace Ann DrVineland, NJ 08360

Built 2007

Last Sale Date
Oct 6, 2054

Property Information

Block902
Lot8
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page9

Building Details

Building Class16
Description2S-F-2AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,976
Acreage2.45

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$47,300
21%
Improvement Value:$177,200
79%
Total Assessment$224,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,148+0.7%
2024$7,101+5.0%
2023$6,764+2.9%
2022$6,571+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$262,660
DeedBook 4024, Page 7778

Property Built

Built

Year Built: 2007