Skip to content

3320 Grace Ann DrVineland, NJ 08360

Built 2007

Last Sale Date
Aug 14, 2045

Property Information

Block902
Lot9
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page9

Building Details

Building Class16
Description1S-F-2AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,506
Acreage2.43

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$47,200
16%
Improvement Value:$239,700
84%
Total Assessment$286,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,135+0.7%
2024$9,075+5.0%
2023$8,644+2.9%
2022$8,398+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$362,805
DeedBook 4024, Page 1279

Property Built

Built

Year Built: 2007