Skip to content

E Forest Grove Rd(Block 909 Lot 2)Vineland, NJ 08360

Last Sale Date
Jan 31, 2068

Property Information

Block909
Lot2
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page9

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$1,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2008$3,571+8.2%
2007$3,299+13.2%
2006$2,915+2.0%
2005$2,857+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 1121, Page 90

Property Sale

Sale
$38,000
DeedBook 1250, Page 251