Skip to content

276 E Forest Grove RdVineland, NJ 08360

Built 1988

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Apr 14, 2000

Property Information

Block914
Lot35
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page9

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,232
Acreage1.39

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$33,900
24%
Improvement Value:$107,400
76%
Total Assessment$141,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,499+0.7%
2024$4,469+5.0%
2023$4,257+2.9%
2022$4,136+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1988