Skip to content

3031 N East BlvdVineland, NJ 08360

Last Sale Date
Oct 2, 1980

Property Information

Block914
Lot48
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page9

Building Details

Building Class16
DescriptionCOOPS
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage---
Acreage10.45

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$69,600
96%
Improvement Value:$3,100
4%
Total Assessment$72,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,315+0.7%
2024$2,300+5.0%
2023$2,190+2.9%
2022$2,128+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 1359, Page 6