Skip to content

84 Tiona AvenueBelleville, NJ 07109

Built 1922
Other Exempt

Last Sale Price
$93,000
Last Sale Date
Jul 22, 1996

Property Information

Block5602
Lot1
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityBelleville Twp
Tax Map Page56

Building Details

Building Class17
Description1SF1G 1FAM
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,075
Acreage0.05

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$99,100
45%
Improvement Value:$118,800
55%
Total Assessment$217,900

Sale
$93,000

To:

Sq Ft1,075DeedBook 5427, Page 194

Property Built

Built

Year Built: 1922