Skip to content

69 Belleville AvenueBelleville, NJ 07109

Public Property

Last Sale Price
$107,500
Last Sale Date
Jun 26, 1990

Property Information

Block8602
Lot3
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityBelleville Twp
Tax Map Page86

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.1

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$84,200
98%
Improvement Value:$1,900
2%
Total Assessment$86,100

Sale
$107,500

To:

DeedBook 5131, Page 47