Skip to content

26 Valley StreetBelleville, NJ 07109

Public Property

Last Sale Price
$105,000
Last Sale Date
Jun 28, 1991

Property Information

Block8605
Lot8
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityBelleville Twp
Tax Map Page86

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$71,400
96%
Improvement Value:$3,300
4%
Total Assessment$74,700

Sale
$105,000

To:

DeedBook 5177, Page 69