Skip to content

122 Ralph StreetBelleville, NJ 07109

Last Sale Date
Feb 8, 2007

Property Information

Block9602
Lot8
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityBelleville Twp
Tax Map Page96

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$128,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$128,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,174+3.0%
2024$5,022+3.1%
2023$4,869+1.4%
2022$4,802+5.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0