Skip to content

67 Winding LaneBloomfield, NJ 07003

Built 1900
Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 14, 2005

Property Information

Block1082
Lot62
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityBloomfield Twp
Tax Map Page39

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR-1A
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$4,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$4,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$156+3.8%
2024$150+4.0%
2023$145+1.6%
2022$142-10.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$1,500
DeedBook NaN, Page NaN

Property Built

Built

Year Built: 1900