Skip to content

75 Spring StreetBloomfield, NJ 07003

Last Sale Date
Feb 13, 2015

Property Information

Block541
Lot20
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityBloomfield Twp
Tax Map Page21

Building Details

Building Class---
DescriptionMAINTENANCE BLD
Dwellings1
ZoningPR
Sq Footage---
Acreage0.92

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$200,400
69%
Improvement Value:$88,200
31%
Total Assessment$288,600

Sale
$0