Property Sale
Sale
$250,000
To:
Sq Ft1,850DeedBook 20200, Page 12285
To:
Year Built: 1953
Irvington, NJ 07111
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $9,705 | +2.0% |
| 2024 | $9,510 | +1.6% |
| 2023 | $9,363 | +0.1% |
| 2022 | $9,358 | +2.8% |
To:
Year Built: 1953
2-12 Sheridan Street
Residential
26 Greene Terr.
Residential
45 Orange Ave.
Residential
81 Wagner Pl.
Residential
27 Martin Pl.
Residential