Skip to content

326 Union Ave.

Irvington, NJ 07111

Apartment

Last Sale Price
$671,543
Last Sale Date
Dec 26, 2019

Property Information

Block253
Lot12
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityIrvington Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description29APTS
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$1,015,000
41%
Improvement Value:$1,468,300
59%
Total Assessment$2,483,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$63,891+2.0%
2024$62,613+1.6%
2023$61,643+0.1%
2022$61,613+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$671,543

To:

DeedBook 20200, Page 3835