Skip to content

2 Gifford Pl.

Irvington, NJ 07111

Built 1958

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 16, 2009

Property Information

Block43.01
Lot11
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityIrvington Twp
Tax Map Page9

Building Details

Building Class45
Description2FAM
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,295
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$92,700
29%
Improvement Value:$228,000
71%
Total Assessment$320,700

Built

Year Built: 1958