Skip to content

2 Westmount DriveLivingston, NJ 07039

Vacant Land

Last Sale Price
$492,000
Last Sale Date
Jul 6, 1999

Property Information

Block2504
Lot25
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityLivingston Twp
Tax Map Page25

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage---
Acreage0.35

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$34,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$34,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$832+3.2%
2024$806+2.5%
2023$787+1.9%
2022$772-13.2%
Property History

Property Sale

Sale
$492,000

To:

DeedBook 5625, Page 683