Skip to content

10 Lee RoadLivingston, NJ 07039

Built 1924

Last Sale Date
Aug 15, 2016

Property Information

Block2905
Lot24
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityLivingston Twp
Tax Map Page29

Building Details

Building Class18
Description1SF
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage2,184
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$330,000
53%
Improvement Value:$291,300
47%
Total Assessment$621,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,197+3.1%
2024$14,737+2.5%
2023$14,377+1.9%
2022$14,110-3.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1924