Skip to content

24 Glannon RdLivingston, NJ 07039

Built 1926

Last Sale Date
Mar 3, 1990

Property Information

Block3200
Lot14
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityLivingston Twp
Tax Map Page32

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage1,284
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$266,000
58%
Improvement Value:$195,700
42%
Total Assessment$461,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,293+3.1%
2024$10,952+2.5%
2023$10,684+1.9%
2022$10,485-4.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1926