Skip to content

4 Manor RoadLivingston, NJ 07039

Built 1959

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 3, 2017

Property Information

Block4505
Lot69
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityLivingston Twp
Tax Map Page46

Building Details

Building Class17
Description1SBF
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage2,158
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$302,800
54%
Improvement Value:$257,900
46%
Total Assessment$560,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,715+3.1%
2024$13,300+2.5%
2023$12,975+1.9%
2022$12,734-4.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1959