Skip to content

W Mt Pleasant Ave(Unit B01)Livingston, NJ 07039

Last Sale Date
Jul 14, 2021

Property Information

Block6001
Lot24
QualifierB01
CountyEssex
MunicipalityLivingston Twp
Tax Map Page60.1

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR-2
Sq Footage---
Acreage0.84

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$60,800
100%
Total Assessment$60,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,487+3.1%
2024$1,442+2.5%
2023$1,407+1.9%
2022$1,381+103.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0