Skip to content

So Orange Ave(Unit B01)Livingston, NJ 07039

Last Sale Date
Jun 5, 2023

Property Information

Block6300
Lot29
QualifierB01
CountyEssex
MunicipalityLivingston Twp
Tax Map Page63.1

Building Details

Building Class10
DescriptionVIACOM #1495
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage---
Acreage0.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$22,200
100%
Total Assessment$22,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$543+3.1%
2024$527+2.5%
2023$514+1.9%
2022$504+39.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0