Skip to content

2 E Northfield RdLivingston, NJ 07039

Last Sale Date
Oct 4, 2024

Property Information

Block4803
Lot2
QualifierB01
CountyEssex
MunicipalityLivingston Twp
Tax Map Page48

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningB
Sq Footage---
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$13,900
100%
Total Assessment$13,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$340+3.1%
2024$330+2.5%
2023$322+1.9%
2022$316-38.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0