Skip to content

67 Park StreetMontclair, NJ 07042

Built 1949
Church/Charitable

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Jun 18, 1997

Property Information

Block2311
Lot17
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityMontclair Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningOR3
Sq Footage8,695
Acreage0.93

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$912,100
46%
Improvement Value:$1,060,100
54%
Total Assessment$1,972,200

Built

Year Built: 1949