Skip to content

Miller StreetMontclair, NJ 07042

Last Sale Date
Nov 6, 2018

Property Information

Block3112
Lot7
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityMontclair Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR2
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$11,700
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$11,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$398+0.6%
2024$395+4.6%
2023$378+1.6%
2022$372+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0