Skip to content

32 4th St

Newark, NJ 07107

Last Sale Date
Jan 7, 1981

Property Information

Block1849
Lot15
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityNewark City
Tax Map Page33

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.08

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$22,300
77%
Improvement Value:$6,500
23%
Total Assessment$28,800

Tax History

YearProperty taxesChange
Property History

No events match the selected filters.