Property Sale
Sale
$317,000
To:
Sq Ft4,625DeedBook 20170, Page 71970
To:
Year Built: 1912
Newark, NJ 07105
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $7,796 | +2.0% |
| 2024 | $7,642 | -0.2% |
| 2023 | $7,655 | -1.7% |
| 2022 | $7,790 | +1.0% |
To:
Year Built: 1912
187 N 11th St
Residential
224 Clifton Ave
Residential
216-218 N 7th St
Residential
248 Parker St
Residential
55-63 Abington Ave E
Residential