Property Sale
Sale
$105,000
To:
Sq Ft4,480DeedBook 5210, Page 887
To:
Year Built: 1900
Newark, NJ 07105
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $8,530 | +2.0% |
| 2024 | $8,362 | -0.2% |
| 2023 | $8,375 | -1.7% |
| 2022 | $8,523 | +1.0% |
To:
Year Built: 1900
30 Cortland St
Residential
32 Marne St
Residential
131 Brill St
Residential
323 Lafayette St
Residential
95 Brill St
Residential