Skip to content

67 Chadwick Ave

Newark, NJ 07108

Last Sale Date
Nov 10, 1994

Property Information

Block2657
Lot25
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityNewark City
Tax Map Page94

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$11,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$11,600

Tax History

YearProperty taxesChange
1993$2,176+17.5%
1992$1,852+10.5%
1991$1,675
Property History

No events match the selected filters.