Skip to content

689-703 Hunterdon StNewark, NJ 07108

Last Sale Date
Jul 3, 2002

Property Information

Block2688
Lot25
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityNewark City
Tax Map Page95

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.54

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$176,600
18%
Improvement Value:$824,600
82%
Total Assessment$1,001,200

Tax History

YearProperty taxesChange
Property History

No events match the selected filters.