Skip to content

372-378 15th AveNewark, NJ 07103

Last Sale Date
Oct 26, 2017

Property Information

Block275
Lot29
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityNewark City
Tax Map Page72

Building Details

Building Class---
DescriptionPKG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$126,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$126,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2019$4,486+3.5%
2018$4,334+4.0%
2017$4,169+6.7%
2016$3,907+5.0%
Property History

No events match the selected filters.