Skip to content

71-77 Murray St

Newark, NJ 07114

Last Sale Date
Aug 26, 1997

Property Information

Block2813
Lot11
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityNewark City
Tax Map Page88

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$66,300
15%
Improvement Value:$363,200
85%
Total Assessment$429,500

Tax History

YearProperty taxesChange
Property History

No events match the selected filters.