Skip to content

449 15th Ave

Newark, NJ 07103

Last Sale Date
Oct 1, 2003

Property Information

Block291
Lot6
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityNewark City
Tax Map Page71

Building Details

Building Class---
Description1SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$30,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$30,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2005$868-52.3%
2004$1,821+0.0%
2003$1,821+0.3%
2002$1,816+1.4%
Property History

No events match the selected filters.