Skip to content

155 Seymour Ave

Newark, NJ 07108

Last Sale Date
Oct 18, 2014

Property Information

Block3024
Lot71
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityNewark City
Tax Map Page104

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$21,600
95%
Improvement Value:$1,100
5%
Total Assessment$22,700

Sale
$0