Property Sale
Sale
$495,000
To:
Sq Ft5,914DeedBook 20240, Page 7237
To:
Year Built: 1922
Newark, NJ 07103
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $8,606 | +2.0% |
| 2024 | $8,436 | -0.2% |
| 2023 | $8,450 | -1.7% |
| 2022 | $8,599 | +1.0% |
To:
Year Built: 1922
142 Hudson St
Residential
14 Speedway Ave
Residential
472 Washington St
Residential
474 Washington St
Residential
476 Washington St
Residential