Skip to content

258-266 Chancellor Ave

Newark, NJ 07112

Last Sale Date
May 17, 2019

Property Information

Block3720
Lot2
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityNewark City
Tax Map Page107

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.42

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$325,600
91%
Improvement Value:$33,000
9%
Total Assessment$358,600

Sale
$0