Property Sale
Sale
$38,000
To:
Sq Ft1,080DeedBook 5229, Page 635
To:
Year Built: 1992
Newark, NJ 07106
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $4,993 | +2.0% |
| 2024 | $4,895 | -0.2% |
| 2023 | $4,903 | -1.7% |
| 2022 | $4,989 | +1.0% |
To:
Year Built: 1992
30 Telford St
Residential
26 Telford St
Residential
34-36 Telford St
Residential
32 Telford St
Residential
20-22 Telford St
Residential