Property Sale
Sale
$21,000
To:
Sq Ft5,783DeedBook 4605, Page 501
To:
Year Built: 1910
Newark, NJ 07102
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $8,325 | +2.0% |
| 2024 | $8,161 | -0.2% |
| 2023 | $8,174 | -1.7% |
| 2022 | $8,318 | +1.0% |
To:
Year Built: 1910
188 3rd St
Residential
156 Ridge St
Residential
180 Orchard St
Residential
19 Kearney St
Residential
74 Nesbitt St
Residential