Property Sale
Sale
$79,000
To:
Sq Ft1,458DeedBook 5631, Page 165
To:
Year Built: 1989
Newark, NJ 07104
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $6,227 | +2.1% |
| 2024 | $6,099 | -4.1% |
| 2023 | $6,359 | -1.7% |
| 2022 | $6,471 | +0.0% |
To:
Year Built: 1989
363-377 Mt Prospect Ave
Residential
468-470 Mt Prospect Ave
Residential
468-470 Mt Prospect Ave
Residential
16a Kearney St
Residential
363-377 Mt Prospect Ave
Residential