Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
672-676 4th St
Newark, NJ 07107
Last Sale Date
Sep 26, 1973
Property Information
Block639
Lot1
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityNewark City
Tax Map Page14
Building Details
Building Class10
Description1SCB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,031
Acreage0.17
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$60,000
12%
Improvement Value:$424,200
88%
Total Assessment$484,200
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|
Property History
No events match the selected filters.