Property Sale
Sale
$22,500
To:
Sq Ft1,888DeedBook 5393, Page 232
To:
Year Built: 1900
Newark, NJ 07107
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $5,598 | +2.0% |
| 2024 | $5,488 | -0.2% |
| 2023 | $5,496 | -1.7% |
| 2022 | $5,594 | +1.0% |
To:
Year Built: 1900
168 Lincoln Ave
Residential
439 4th Ave W
Residential
635 N 7th St
Residential
648-650 N 7th St
Residential
198 Ridge St
Residential