Property Sale
Sale
$112,000
To:
Sq Ft990DeedBook 20160, Page 29654
To:
Year Built: 1990
Newark, NJ 07107
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $4,202 | +2.0% |
| 2024 | $4,119 | -0.2% |
| 2023 | $4,126 | -1.7% |
| 2022 | $4,199 | +0.0% |
To:
Year Built: 1990
33-43 Monteith Ave
Residential
776-784 N 6th St
Residential
751 Summer Ave
Residential
776-784 N 6th St
Residential
771 Summer Ave
Residential