Skip to content

645-681 Broadway

Newark, NJ 07104

Last Sale Date
Jan 23, 2023

Property Information

Block729
Lot8
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityNewark City
Tax Map Page12

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage3.77

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,507,000
14%
Improvement Value:$9,025,500
86%
Total Assessment$10,532,500

Sale
$0