Property Sale
Sale
$315,000
From:
To:
Sq Ft1,692DeedBook 20180, Page 75827Recorded8/30/2018
From:
To:
Year Built: 1921
Newark, NJ 07104
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $8,443 | +2.0% |
| 2024 | $8,276 | -0.2% |
| 2023 | $8,289 | -1.7% |
| 2022 | $8,436 | +15.9% |
From:
To:
Year Built: 1921
794 Lake St
Residential
82 Beaumont Pl
Residential
806-808 De Graw Ave
Residential
89-91 Beaumont Pl
Residential
735 N 8th St
Residential