Skip to content

75-79 Delancy St Rear

Newark, NJ 07105

Last Sale Date
Aug 10, 2012

Property Information

Block953
Lot67
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityNewark City
Tax Map Page90

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.01

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$24,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$24,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2014$759+3.7%
2013$732+4.7%
2012$700+16.1%
2011$603+5.4%
Property History

No events match the selected filters.